ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

اعتماد به نفس ذاتی نیست . قدری عزت نفس تجربه و دل و جرات سبب می شود تا آسانتر خود را تایید کنید. برای آنکه موفق شوید با دیگران روبه رو شوید توصیه هایی را در اختیارتان قرار می دهیم .

در آرزوی آن هستید تا اعتماد به نفستان را افزایش دهید و در نهایت با دنیا روبرو شوید ؟ تو صیه های زیر می توانند به شما کمک کنند...

9 شگرد برای بالا بردن اعتماد به نفس

1 – از نگاه ها فرار نکنید.

به محض آنکه فردی بدون واهمه به شما نگاه می کند ، به زمین چشم می دوزید و سرتان را برمی گردانید. دست از این کار بردارید و از نگاه دیگران فرار نکنید! ارتباط صرفا از طریق گفت و گو انجام نمی گیرد ! قیافه و حالتهای شما و مخاطب تان مهم هستند . البته در این زمینه زیاده روی نکنید و یک ریز به طرف مقابل تان خیره نشوید.

2 – ترس تان را مهار کنید.

در رویارویی با شرایط جدید دچار ترس و یا حتی وحشت می شوید. همه انرژی و افکارتان را صرف مخفی کردن عصبی بودن تان نکنید. در عوض سعی کنید حالت عصبی تان را به شکل عمل درآورید یعنی با طرف مقابل صحبت کنید ، و یا به سمتش بروید.

3 – ارتباط برقرار کنید.

مطمئنا آغاز گفت و گو با یک غریبه و یا حتی با یکی از همسایگان ساختمان به نظرتان مشکل می آید. به خودتان بگویید همه افراد زمانی که باید سر صحبت را با فرد دیگری باز کنند عصبی هستند. به جای آنکه مدام به دنبال دوری از افراد باشید، خودتان را مجبور کنید تا با آنان ارتباط برقرار کنید. این عمل به شما اطمینان خاطر می بخشد و این امکان را فراهم می سازد تا بهترین روشها را برای برقرای ارتباط پیدا کنید.

4 – دل به دریا بزنید.

دل به دریا بزنید ! در کشف محیط های جدید و کسب تجربیات جدید درنگ نکنید. رفته رفته قادر خواهید بود خودتان را به سرعت با موقعیت های جدید وفق دهید.

5 – تقلید نکنید !

مطمئنا گاهی اوقات تقلید کردن از فردی که همواره از خودش مطمئن است، مفید است. با این حال، تقلید حد و حدودی دارد. هر فرد بنا به شخصیت و استیل خاص خودش اعتماد به نفسش را نشان می دهد. از این رو شما نمی توانید از روی رفتار دیگران تقلید کنید. به سبک خودتان عمل کنید.

6 – خودتان را تایید کنید.

محکم صحبت کردن الزاما نشانه اعتماد به نفس نیست، اما این عمل به شما کمک می کند تا خودتان را تایید کنید و مطمئنا مؤثرتر از آن است که دست تان را جلوی دهانتان بگیرید و چیزی زمزمه کنید. همچنین هنگام صحبت کردن به چشمان مخاطبتان نگاه کنید و مستقیما طرف مقابل تان را مخاطب قرار دهید.

7 – اهداف غیر واقعی را انتخاب نکنید.

آیا عدم اعتماد به نفس شما ناشی از آن است که مدام احساس می کنید که شکست می خورید؟ دست از تعیین اهداف دست نیافتنی بردارید! یکی از کلیدهای اعتماد به نفس واقع بینی است. شما باید قابلیتها و به خصوص محدودیتهایتان را بشناسید! هدفتان را به مراحل کوچک میانی تقسیم کنید. پشت سر گذاشتن این مراحل کوچک به شما کمک خواهد کرد به اهدافتان جامه عمل بپوشانید، به شرط آنکه محدودیتها را رعایت کنید.

8 – پیشرفت کنید !

همواره برای دوری از شکستها باید خطاها و اشتباهات تان را بشناسید. و به گونه ای دقیق اشتباهات گذشته را در زمینه کاری و یا در زندگی شخصی ارزیابی کنید. وبا اجتناب از تکرار خطاهای گذشته ، در جهت اصلاح و بهبود پیشرفت می کنید.

9 – ورزش کنید !

یک کلوب ورزشی نزدیک منزلتان انتخاب کنید و بنابه سطحی که هستید (مبتدی،پیشرفته و...)ثبت نام کنید و سعی کنید با افرادی که با شما در یک سطح قرار دارند روبرو شوید. خواهید دید پیروزی هایی که کسب می کنید به طور قطعی در مورد قابلیتهایتان به شما اطمینان خاطر می بخشند . با توجه به اینکه در مدت کوتاهی ، خودتان از پیشرفتهایی که داشته اید متعجب خواهید شد.

  

 

 

منبع : روزنامه همشهری ، شماره 5027 ،

 

پیشنهاد مدیر وبلاگ : البته باید در انتخاب فرد مورد نظر به عنوان دوست و رفیق و ... باید دقت لازم را داشت تا اینکه افرادی که می خواهیم با آنها روابط دوستانه ای داشته باشیم ما را به سوی تباهی نکشانند و همیشه باید احتیاط کرد و با هوش و حواس کامل اقدام کنیم تا بتوانیم نتایج خوبی بدست آوریم. امید وارم توانسته باشم با ارائه این مطلب به عزیزانی که می خواهند اعتماد به نفس خود را تقویت کنند کمکی کرده باشم .

با امید پیروزی و موفقیت برای تمامی دوستان.

 برچسب ها:اعتماد به نفس، راههای افزایش اعتماد به نفس، 9 روش برای افزایش اعتماد به نفس،

[ یکشنبه 20 دی 1388 ] [ 01:57 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic