ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ
اگر به ما بگویند نماز را تعریف کن ، چه خواهیم گفت ؟

روشن است که سخن وتعریف هرکس به قدر شناخت وآگاهی اوست وما هرچه بگوییم جز به عقل ناقص وقدر کوچک مان نخواهد بود. پس این سوال رانزد کامل ترین وآگاه ترین انسان درعالم آفرینش می بریم . نزد پیامبر خدا (صلی الله علیه واله) تا کامل ترین پاسخ را بشنویم .


زیرا نماز گنجینه ای ازانواع گوناگون گوهرهای گران مایه است که تنها آن حضرت وخاندان پاکش علیهم السلام ازآنها آگاهی داشته ومی توانند به تبیین آنها بپردازند . باید گفت آنچه که آن حضرت دراین روایت بیان فرموده اند ، صرفا براساس آگاهی هم نیست ،بلکه علاوه برآن ، دراثر استخراج این گوهرها ازآن گنجینه ،متصف شدن به این فضلیت ها وبه فعلیت رسیدن آن قوا واستعدادها دروجود مقدس خود ایشان است .


 ازاین رو، آنچه دراین روایت ( و دیگر روایات ) بیان کرده اند، عین واقعیت ومتن حقیقت وشکوفایی عینی حقایقی است که حضرت به آن رسیده است.اکنون با این نگاه روایت پربار مذکور را با هم مرور می کنیم :

« نماز ازاحکام دین خدا وراه ورسم پیامبران است که رضایت وخشنودی حضرت حق درآن نهفته است.» سپس فرمود : نمازگزار را فضیلت هایی چند است :

1- دوستی ومحبت فرشتگان

2- هدایت

3- ایمان

4- نورمعرفت

5- برکت دررزق

6- راحتی بدن

7- ناخشنودی شیطان

8- سلاح دربرابرکافران

9- اجابت دعا

10- قبولی اعمال

11- زاد وتوشه مومن ازدنیا وآخرت

12- شفاعت نماز برای مومن نزد ملک الموت

13- انس نماز با او درقبر

14- بستربهشتی درقبر

15- جواب نکیر ومنکردرقبرودرقیامت نماز مومن برای اوچنین است

16- تاجی برسر

17- نوری درصورت

18- لباسی بربدن

19- حایلی میان او وآتش

20- حجت بین مومن وپروردگار عزوجل

21- نجات ازآتش جهنم

22- جواز عبور ازصراط

23- کلید بهشت

24- مهریه حورالعین

25- قیمت بهشتآن گاه پیامبر گرامی (صلی الله علیه واله) سخنی فرمود که آشکار می شود اینها همه هنوز پاداش والای نمازنیست.

 پاداش برتر، درجات ومراتبی است که انسان نتها با نماز به آنها می رسد . به تعبیردیگر،نمازرا آثاروپاداشی هایی است که ازهمان دنیا شروع می شود. هنگام مرگ نفع می بخشد . دربرزخ اثر بخش است .


 درصحرای قیامت ، آدمی را کرامت عطا می کند وتا ورود به بهشت یاریش می رساند. اما این پایان راه وآخر آثار نمازنیست . دربهشت نیزدرجاتی است که با پروبال نمازباید به سوی آنها پرواز کرد. روشن است که آثار ومراتب پاداش نماز برای همه مومنان ونمازگزاران یکسان نیست . نماز هرچه بهتر ووالاتر به جای آورده شود، آثار ونتایجش برتروبالاتر خواهد بود.


ازاین روی، آن حضرت درادامه فرمود: « بنده ، تنها با نماز است که می تواند به برترین درجات قرب حضرت حق باریابد » وآن گاه درتبیین این مطلب فرمود: « زیرا نماز عبارت است ازتسبیح ، تهلیل (ذکرلااله الا الله)، تمجید، تکبیر، تمجید، تقدیس، قول ودعا »برچسب ها:نماز، تعریف نماز، نماز از دیدگاه پیامبر، نماز از دیدگاه ائمه، پاداش نماز،

[ جمعه 4 شهریور 1390 ] [ 07:45 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic