ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

با کاروان امام حسین علیه السلام - روز اول


منزل قصربنی مقاتل

چهارشنبه اول محرم الحرام سال 61 هجری قمری

امام حسین (ع) در این منزل خیمه ی عبیدالله بن حر جعفری را دیدند . حجاج بن مسروق و زیدبن معقل هم همراه امام بودند. امام ، حجاج بن مسروق را فرستاد و از عبیدالله بن حر جعفری خواست که به او بپیوندد، اما او عذر آورد و تنها گفت: حاضرم اسبم را بده. امام هم فرمود که نیازی به اسب تو نداریم و وی اینگونه از فیض شهادت محروم شد.

و گفته اند : امام ، خود به داخل خیمه ی او رفته و طلب یاری و کمک کردند که عبیدالله گفت : بخدا سوگند میدانم که هرکسی از تو پیروی کند سعادتمند خواهد بود، ولی نصرت من تو را از قتال با دشمن باز نمیدارد و در کوفه یاوری ندارید و نفس من راضی به مرگم نیست! ولی اسبم را که ملحفه نام دارد و از بهترین اسبهاست، به تو میدهم.امام در پاسخ فرمودند : " حال که خود مارا یاری نمیکنی ، ما نیازی به اسب تو نداریم، ولی تو را نصیحتی میکنم : اگر میتوانی به جایی برو که فریاد ما را نشنوی و مقاتله ما را نظاره  گر نباشی. سوگند بخدا اگر کسی بانگ ما را بشنود و ما را یاری نکند، خدا او را با صورت در آتش می افکند " [1] .

اواخر شب امام دستور دادند از قصر بنی مقتال آب برداشته و کوچ کنند. پس از ساعتی که حرکت کردن، امام در حال سواره بخواب رفتند و بعد از بیدار شدن فرمودند : " انالله و انا الیه راجعون و الحمدلله رب العالین " . و دو سه مرتبه این جملات را تکرار نمودند.

علی اکبر (ع)  روی به پدر نمود و فرمود : " ای پدر ! جانم به فدای تو . خدا را حمد کردی و آیه ی استرجاع خواندی، علت چیست ؟ " امام حسین علیه السلام فرمودند : " پسرم ! در خواب دیدم که شخصی سوار بر اسب بود و میگفت این قوم سیر میکنند و اجل هم بسوی آنان در حرکت است. دانستم که خبر مرگ ماست که به ما داده شده است " . علی اکبر (ع) فرمود : " ای پدر! خداوند بدی را از تو دور گرداند؛ آیا ما بر حق نیستیم ؟ "

امام فرمودند : " ما برحقیم " .

علی اکبر (ع) فرمود : پس ما را باکی از مرگ نیست که بمیریم و بر حق باشیم .[2]

 [1] مقتل الحسین مقرم ، ص 189 .

[2] تاریخ طبری ج 6 ، ص 217 .

طبقه بندی: با کاروان امام حسین (ع)،
برچسب ها:امام حسین، کاروان امام حسین، عاشورا، محرم، علی اکبر، امام حسین (ع)، امام سوم شیعیان،

[ یکشنبه 4 آبان 1393 ] [ 03:59 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic