ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

با کاروان امام حسین علیه السلام - روز سوم


جمعه سوم محرم الحرام سال 61 هجری قمری

عمربن سعد یک روز پس از ورود امام علیه السلام به سرزمین کربلا یعنی روز سوم محرم با چهار هزار سپاهی از اهل کوفه وارد کربلا شد [1] .

امام حسین علیه السلام قسمتی از زمین کربلا که قبر مطهرش در آن واقع میشد را از اهالی نینوا و غاضریه به شصت هزار درهم خریداری کرد و با آنها شرط کرد که مردم را برای زیارت راهنمایی نموده و زوار او را تا سه روز میهمان کنند [2] .

در این روز عمربن سعد مردی به نام  کثیربن عبدالله که مرد گستاخی بود را نزد امام علیه السلام فرستاد تا پیغام او را به حضرت برساند. کثیربن عبدالله به عمربن سعد گفت : اگر بخواهید در همین ملاقات  حسین (ع) را به قتل برسانم ؛ ولی عمر نپذیرفت و گفت فعلا چنین قصدی نداریم. هنگامیکه وی نزدیک خیام رسید ، ابوثمامه صیداوی ( همان مردی که ظهر عاشورا نماز را به یاد آورد و حضرت اورا دعا کرد) نزد امام حسین علیه السلام بود. همین که او را دید رو به امام عرض کرد : این شخص که می آید ، بدترین مردم روی زمین است. پس سراسیمه جلو آمد و گفت : شمشیرت را بگذار و نزد امام حسین علیه السلام برو. گفت : هرگز چنین نمیکنم. ابوثمامه گفت : پس دست من روی شمشیرت باشد تا پیامت را ابلاغ کنی . گفت : هرگز ! ابوثمامه گفت : پیغامت را به من بسپار تا برای امام ببرم، تو مرد زشت کاری هستی و من نمیگذارم بر امام وارد شوی. او قبول نکرد، برگشت و ماجرا را برای ابن سعد بازگو کرد. سرانجام عمربن سعد با فرستادن پیکی دیگر از امام پرسید : برای چه به اینجا آمده ای ؟ حضرت در جواب فرمود : مردم کوفه مرا دعوت کرده اند و پیمان بسته اند ، بسوی کوفه میروم و اگر خوش ندارید باز میگردم ...[3] .[1] ارشاد، شیخ مفید، ج 2 ، ص 84 .

[2] مستدرک الوسایل، ج 14 ،ص 61 ؛ مجمع البحرین ، ج 5 ، ص 461 .

[3] تاریخ طبری، ج 5 ، ص 410 .

طبقه بندی: با کاروان امام حسین (ع)،
برچسب ها:امام حسین، روز سوم کاروان امام حسین، سوم محرم، محرم، عمربن سعد، کربلا،

[ دوشنبه 5 آبان 1393 ] [ 09:34 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic