ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

با کاروان امام حسین علیه السلام - روز ششم


دوشنبه ششم محرم الحرام سال 61 هجری قمری

دراین روز عبیدالله بن زیاد نامه ای برای عمر بن سعد فرستاد که : من از نظر نیروی نظامی اعم از سواره و پیاده تو را تجهیز کرده ام. توجه داشته باش که هر روز و هر شب گزارش کار تو برای من میفرستند.

در این روز حبیب بن مظاهر اسدی به امام حسین علیه السلام عرض کرد : یابن رسول الله! در این نزدیکی طائفه ای از بنی اسد سکونت دارند که اگر اجازه دهید من به نزد آنها بروم و آنها را به سوی شما دعوت نماییم. امام علیه السلام اجازه دادند و حبیب بن مظاهر شبانگاه بیرون آمد و نزد آنها رفت و به آنان گفت : بهترین ارمغان را برایتان آورده ام، شما را به یاری پسر رسول خدا دعوت میکنم ، او یارانی دارد که هر یک از آنها بهتر از هزار مرد جنگی است و هرگز او را تنها نخواهند گذاشت و به دشمن تسلیم نخواهند نمود.عمر بن سعد او را با لشکری انبوه محاصره کرده است، چون شما قوم و عشیره من هستید ، شما را به این راه خیر دعوت مینمایم... .

در این هنگام مردی از بنی اسد که او را عبدالله بن بشیر می نامیدند برخاست و گفت : من اولین کسی هستم که این دعوت را اجابت میکنم و سپس رجزی حماسی خواند : " حقیقتا این گروه آگاهند - در هنگامیکه آماده پیکار شوند و هنگامیکه سواران از سنگینی و شدت امر بهراسند- که من رزمنده ای شجاع، دلاور و جنگاورم، گویا همانند شیر بیشه ام."

سپس مردان قبیله که تعدادشان به 90 نفر میرسید برخاستند و برای یاری امام حسین علیه السلام حرکت کردند . در این میان مردی به نام ازرق را با 400 سوار به سویشان فرستاد . آنان در میان راه با یکدیگر درگیر شدند، درحالیکه فاصله چندانی با امام حسین علیه السلام نداشتند. هنگامیکه یاران بنی اسد دانستند تاب مقاومت ندارند، در تاریکی شب پراکنده شدند و به قبیله خود بازگشتند و شبانه از محل خود کوچ کردند که مبادا عمربن سعد بر آنان بتازد.

حبیب بن مظاهر به خدمت امام حسین علیه السلام آمد و جریان را بازگو کرد. امام علیه السلام فرمودند : " لا حول و لا قوة الا بالله " [1].[1] بحارالانوار، ج 44، ص 386 .

طبقه بندی: با کاروان امام حسین (ع)،
برچسب ها:ششم محرم، امام حسین، کاروان امام حسین، حبیب بن مظاهر، محرم،

[ جمعه 9 آبان 1393 ] [ 01:11 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic