ایمان به خدا

محمد رسول الله (ص) : اگر از ترس ‌خدا از چیزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد .

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ ایمان به خدا خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

 تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ  تایپایران - مرکز تخصصی تایپ

مخالفان اسلام و شیعه با علم و عقل مخالفت دارند

     
   

اگر هیچ امتیازى براى اسلام و شیعه نبود جز این كه مخالفین آن ها با علم مخالف هستند، براى امتیاز و برترى آن ها كافى بود. قتل و رجم انبیاء ـ علیهم السّلام ـ بر این اساس بوده كه مردم با نور علم و معنویّت و معرفت مخالفند، و كمال را منحصر در خوردن و خوابیدن و تناكح و تسلّط و سلطه جویى بر دیگران و ریاست و حكومت و پست و مقام مى دانند.
زندگى انسانى به زندگى جنگل مى ماند، و حكومت انسانیت حكومت حیوانیّت شده است؛ لذا فرعون در اعتراض به رسالت حضرت موسى ـ علیه السّلام ـ مى گوید:

« فَلَوْلاَآ أُلْقِىَ عَلَیْهِ أَسْوِرَةٌ مِّن ذَهَبٍ أَوْ جَآءَ مَعَهُ الْمَلَـآئِكَةُ مُقْتَرِنِینَ »(1)
پس چرا بر او دستبندهاى زریّن آویخته نشده؟ یا فرشتگان همراه او نیامده اند؟
بله، مخالفین انبیاء و ائمّه با نور علم و معرفت مخالفت دارند و اهل زر و زور هستند. مى بینید به حضرت موسى ـ علیه السّلام ـ اعتراض مى كند كه اگر او رسول خدا است، پس چرا این امتیازات را ندارد، دستبند زرّین ندارد، یا چرا فرشتگان آسمان همراه او نیستند؟! شما را چه با ملایكه؟ اگر ملایكه آشكار بودند، كار آن ها را هم مى ساختید، چون هر چه ملایكه دارند، پیامبران ـ علیهم السّلام ـ هم دارند، بلكه افضل از آن ها هستند؛ ولى شما به اَسْوِرَه و زر و زیور دل بسته اید!


ادامه مطلب

برچسب ها:مخالفان اسلام و شیعه با علم و عقل مخالفت دارند،

[ چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388 ] [ 06:23 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


ملائکه

منابع مقاله:

تفسیر المیزان جلد 17، طباطبایی، سید محمد حسین؛


اوصاف چهارگانه ملائکه در قرآن

گفتاری در باره ملائکه (اوصاف چهار گانه ملائکه در قرآن و حدیث)

در قرآن کریم مکرر کلمه ملائکه ذکر شده ولی نام هیچ یک از آنان را نبرده مگرجبرئیل و میکائیل را و بقیه ملائکه را با ذکر اوصافشان یاد کرده، مانند: ملک الموت و کرام‏الکاتبین و سفرة الکرام البرره و رقیب و عتید و غیر اینها.

و از صفات و اعمال ملائکه که در کلام خدا و در احادیث‏سابق ذکر شده‏اند، یکی‏این است که ملائکه موجوداتی هستند شریف و مکرم، که واسطه‏هایی بین خدای تعالی و این‏عالم محسوس هستند، به طوری که هیچ حادثه‏ای از حوادث و هیچ واقعه‏ای مهم و یا غیر مهم


ادامه مطلب

برچسب ها:ملائکه، اوصاف ملائکه در قرآن،

[ چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388 ] [ 06:18 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


چه كنیم كه معصیت نكنیم؟ نسخه PDF چاپ ارسال
نگارش یافته توسط مدیر سایت   
18 دی 1386 ساعت 23:29

انجام طاعت و ترك معصیت به حسب ظاهر مشكل است، و سلمان شدن مشكل، بلكه كالمحال است، و لذا غیر از معصومین ـ علیهم‏السّلام ـ همه به ترك طاعت و فعل معصیت مبتلا هستیم و معصوم بودن مثل این كه نشدنى است، ولى در افراد بشر، شمر هم بسیار است؛ اما آیا چیزى هست كه مطلب(1) را آسان كند؟ 
از امورى كه خیلى سَهْلُ المَؤوُنة و آسان است ـ ولو عمل بر خلاف قول باشد ـ این است كه انسان ملاحظه كند و ببیند اگر ملتزم به طاعت و تارك معصیت باشد، آیا حال او مثل صورتى است كه ترك طاعت و فعل معصیت مى‏كند و آیا این حال مثل حالت اول است، یا خیر؟

 


ادامه مطلب

برچسب ها:چه کنیم که معصیت نکنیم، آیت الله العظمی بهجت،

[ چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ . . ]

[ نظرات() ]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات